Головна » Статті » Батькам

Проблема алкоголізму у сім'ях

Важливою проблемою на даний момент є алкоголізм у сім’ях. Багато батьків зловживають випивкою у присутності дітей. А жахливим є те, що коли починаються бійки чи сварки у сім'ї, діти ідуть з дому і є блукають вулицями.

Що є причиною таких аморальних сімей? Як правило, безробіття, мала сила волі, байдужість, безбожність. Хоча є сім’ї в яких батьки не працюють, але живуть без алкоголю. Чому це так? Тому, що є у них ціль у житті, обов’язок батьків виховати дитину по-християнськи (дати освіту дитині, допомогти знайти роботу), віра в Бога, людина розуміє сенс цього життя.

Поговоримо про дітей. Що стається найчастіше з дітьми у яких батьки вживають алкоголь. Адже в першу чергу діти беруть приклад з батьків, вони думають, що так має бути, що так є правильно. Таких дітей виховує вулиця. Що вона може їм дати: погану компанію (сигарети, алкоголь), насильство, різного роду захворювання (турбекульоз, ВІЛ\СНІД), наркоманію (крадіжки, кримінал, тому що потрібні гроші на чергову дозу). Такі діти не отримують належну освіту і їх називають «дітьми вулиці».

А що ж чекає дітей, яких виховують батьки: дім, завжди ситі, одягненні, закінчена школа, закінчення ВНЗ, робота, сім'я в якій немає місця алкоголю, хороше виховання своїх дітей.

Людина повинна жити не лише для себе, а тим більше коли особистість одружена і має дітей, вона несе обов’язок батьків - виховання дітей не аморальним способом, а духовним - ніжністю, добротою, чуйністю. Адже кожна людина любить, коли до неї ставляться з добротою, теплотою, без крику.

Дорогі, шановні батьки є шанс, можливість змінити свій аморальний спосіб життя на духовний, звичайний. Мабуть ви скажете, хіба це можливо? Так, можливо? Спочатку змінити компанію, перестати вживати алкогольні напої, змінитися самому, навести лад у своєму домі, знайти роботу, зайнятись вихованням дитини. Показати добрий приклад своїм дітям.

Шановні батьки, схаменіться, будь ласка, і допоможіть своїй дитині, адже вони не винні, що ви зловживаєте спиртними напоями. Без вашої допомоги їм закрита дорога до майбутнього.

Не будьте тими осінніми листками, які пливуть проти  течії, а пливіть за течією чистого струмка.

Не згубіть майбутнє своєї дитини. Адже ви за неї несете відповідальність. Змініть своє життя на краще. Шукайте допомоги у спеціалістів, у церкві, у хороших друзях, якщо ви не можете самі справитися з своєю проблемою. Не губіть своє і дитяче життя. Згадайте скільки хорошого було у вашому житті, не буває так, що все тільки погане, просто ви не хочете пригадати те хороше, добре. Адже все, що відбувається у нашому житті ми робимо самі своїм розумом, поведінкою, словами, ділами.

Отже, все у ваших руках!

Здоров’я вам,  мудрості, і терпіння
подолати свої труднощі.

Зеленчук М.С. - практичний психолог