«  Квітень 2024  »

Профорієнтація старшокласників

Маршрут «Пошук себе»: як не збитися зі шляху?

Сьогодні робота — це вже не просто заняття, якому ви щодня присвячуєте по 8 годин п’ять днів на тиждень (а частіше й набагато більше!). Це важлива складова вашої особистості. І вкрай важко віддаватися справі на 100%, рости професійно і бути найкращим у своїй галузі, якщо вам елементарно не подобається те, що ви робите. Рано чи пізно вас замінить людина, в якої горять очі. Тож знайдіть роботу, яка вам дійсно подобається, — і ви позбавите себе багатьох проблем у майбутньому.

Якщо ви лише приблизно уявляєте, чим хочете займатись, ваші уявлення можуть бути туманні або ідеалізовані.

Щоб не було занадто великого розриву між очікуванням і реальністю, дотримуйтесь наступних порад:

1. Дізнайтесь про професію якомога більше: читайте книги, відвідуйте конференції, стежте за лідерами думок.

2. Розпитайте про роботу людину, яка вже працює у цій сфері: вона допоможе оцінити реальну ситуацію. Спитайте про розклад, труднощі та виклики, ситуацію на ринку праці та перспективи працевлаштування.

3. Спробуйте отримати невеликий досвід у професії – як стажер або волонтер.

Що можу порадити?

Профкар’єра UA — швидкий спосіб визначити, яка професія вам підходить, не виходячи з дому. Ґрунтовний онлайн-тест займає близько 90 хвилин, потім на вас чекає Skype-консультація зі спеціалістом. У результаті ви отримаєте розгорнутий pdf-звіт та пояснення до кожного пункту від психолога-консультанта: список з 12 професій, які вам підходять, перелік ваших компетенцій та сильних сторін, а також чіткий план дій для професійного розвитку і досягнення ваших цілей.

Портал CareerHub. Експертна платформа з кар’єрного консультування та працевлаштування сприяє кар’єрному розвитку молоді — від навчання у школі до успішної реалізації у професії.
Навчальна платформа Udacity, що у партнерстві з Google виклала у вільний доступ 12 онлайн-курсів для випускників та спеціалістів-початківців, які шукають роботу.
Платформа Google Digital Workshop, де українською мовою доступні освітні модулі, присвячені універсальним кар’єрним навичкам, які цінують роботодавці.