«  Травень 2015  »

Головна » 2015 » Травень » 20 » У ШКОЛІ СТВОРЕНО МУЗЕЙ-МАЙСТЕРНЮ НАРОДНИХ ПРОМИСЛІВ
У ШКОЛІ СТВОРЕНО МУЗЕЙ-МАЙСТЕРНЮ НАРОДНИХ ПРОМИСЛІВ
18 травня у НЦ «Мастак», що діє на базі Старицької ЗОШ І-ІІІ ст. відбулась презентація Музею-майстерні. На захід прибули: Катерина Арданян – представник офісу МОМ в Україні (м. Київ), Левко Довган і Зоряна Стоцько – партнери Західного Українського ресурсного центру (м. Львів), Роман Вороняк – заступник начальника департаменту освіти і науки ЛОДА, начальник управління відділу ПТО (м. Львів), Наталія Хмиз – радник патронатної служби Львівської ОДА, Юрій Кміть – керівник відділу економічного розвитку Яворівської РДА, Михайло Дорош – керівник відділу освіти Яворівської РДА, Леся Більська та Іван Більський – координатори проекту від ТКЯ «Гостинець».
Музей-майстерню презентували Наталія Косик – директор школи та керівники майстерень НЦ «Мастак» - Наталія Середа, Володимир Мука, Галина Андрейко, Людмила Ханас, Марія Баб’як, Лілія Мацик, Ольга Склярова, Катерина Курчик, Богдан Мруць. Це ініціативна група творчих людей, що успішно зреалізували проект «Створення Музею-майстерні традиційних промислів, що втілюється в рамках проекту “Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад. Фаза ІІ» за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації. Головними партнерами проекту є Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні, Західноукраїнський ресурсний центр та Український фонд «Благополуччя дітей».
Гості відвідали майстерні (столярна, художня, студія вишивки) були учасниками міні-тренінгу «Потенціал можливостей», ознайомились з експозицією відділів інтерактивного музею (художньої обробки дерева, яворівського родоводу, ткацтва, традиції рогозоплетіння, рушникова хата, етнографічна спадщина), оглянули дизайнерські ландшафти шкільного парку. А також спробували себе в жанрі живопису: всі разом намалювали символічну картину «Символи нашої співпраці». У підсумку присутні обговорили ідеї подальшого розвитку НЦ «Мастак»: створення скверу яворівської забавки, підсилення технічних можливостей студії художньої вишивки, розробка майстер-класів із ткацтва, професійна орієнтація учнівської молоді, створення кулінарної майстерні, способи активізації громади.

Переглядів: 613 | Додав: Nik@ | Рейтинг: 0.0/0